Nietrzymanie moczu po porodzie

Coraz to więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym lepiej, bo ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są także treningi oddechowe, które należy następnie jak na ogół powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie ekspresowo zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się dobrze. Wiele pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dokuczliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *